Vítejte na stránkách

Fara Tučapy u  Buchlovic

Další informace o farnosti Boršice  https://www.farnostborsice.cz /.

-------------------------------------------

Aktuální informace - viz AKTUALITY:

- Žehnání velikonočních pokrmů doma

- Rozhodnutí olomouckého arcibiskupa k velikonoční době

- 5. neděle postní - liturgická čtení a homilie

- Letošní Velikonoce v Tučapech

- Může kněz sloužit mši svatou sám?

- Svatý otec František vyzval všechny křesťany, aby se tuto středu, tj. dnes 25. března v poledne společně pomodlili modlitbu Otče náš

- Svatý otec vyzval věřící, aby se připojili přes média, že bude tento pátek (27. 3.) v 18 hodin na prázdném náměstí sv. Petra ve streamingovém přenosu předsedat eucharistické adoraci, po níž udělí Nejsvětější svátostí požehnání Urbi et OrbiToto eucharistické požehnání určené městu Řím a celému světu bude spojeno s možností získat plnomocné odpustky, v návaznosti na dekret Apoštolské penitenciárie vydaný v souvislosti s naléhavou situací nákazy Covid-19.  Jistě bude dobré, nakolik můžeme, toto připomenout i dalším lidem.

- V rubrice AKTUALITY najdete modlitbu arcibiskupa Jana v době virové nákazy a také modlitbu křížové casty k tomuto tématu.

- V současné době se nemůžeme účastnit oběti mše svaté. Doporučuji proto v rubrice FOTOGALERIE obrazovou meditaci o mši svaté.

Březen 2020 - Doba postní

Modlitba španělského kardinála Rafaela Merry del Val, který byl státním sekretářem Svatého stolce v letech 1903-1914, za pontifikátu sv. Pia X. Jeho beatifikační proces započal v polovině minulého století (1953):

Na kolena padám k Tvým nohám, můj Ježíši, a nabízím pokání svého zkroušeného srdce, které se hrouží do své nicoty a Tvé svaté přítomnosti. Klaním se Ti ve svátosti Tvojí lásky, toužím Tě přijmout do ubohého příbytku, který Ti nabízím ve svém srdci. V touze po svátostném přijímání chci Tě v duchu mít. Přijď ke mně, můj Ježíši, abych já přišel k Tobě. Kéž Tvojí láskou vzplane veškeré moje bytí, pro život i pro smrt. V Tebe věřím, v Tebe doufám, Tebe miluji. Ať se tak stane.

Líbí se Vám naše stránky?

Ano
(893)